10.05.2024 «Ти як?» - Всеукраїнська програма ментального здоров‘я

7 креативних вправ,

які допоможуть дітям впоратися зі стресом

• “Долоньки”    Дитина кладе долоню на аркуш паперу та обводить її. Ця вправа добре підходить для дітей молодшого шкільного віку та дошкільнят. Коли дитина обмальовує силует долоні, то ніби визначає свої кордони.

• Під час війни наш простір та наші кордони порушуються, і діти відчувають це. Вправа допомагає дитині заявити про себе.

• “Банка тривог”

• Щоби позбутися своїх страхів, можна запропонувати дитині намалювати чи зліпити їх та викинути у коробку, на якій буде написано “Банка тривог”.

• “Простір безпеки”

Простір безпеки – це не обов’язково щось реальне. Це може бути фентезійний світ, світ супергероїв, світ, де замість людей живуть фантастичні тваринки, котики, собачки, бойові кактуси.

Запропонуйте дитині детально намалювати свій простір безпеки. Можна зробити колаж із наявних матеріалів: вирізати і наклеїти зображення того, що асоціюється в неї з безпекою.

Нехай дитина уявить, що вона перебуває в цьому просторі, й опише його вам.

Запитайте в неї, які запахи та звуки є у її безпечному просторі, як вона почувається, перебуваючи в ньому.

• “Мій герб”

Герб дає відчуття впевненості та сили. Запропонуйте дитині вигадати і намалювати власний герб. У верхній частині має бути картинка, у нижній – слова, які можуть бути її девізом.

Цей герб можна причепити десь на видному місці в кімнаті.

• “Коло життя”

Нехай дитина намалює коло, а в ньому – те, що її завжди підтримує, навіть у найскладніший час. Те, що допомагає, додає сили, дарує радість. Це можуть бути люди, домашні тварини, ігри, книжки, пісні чи мультфільми.

• “Таємний лист”

Запропонуйте дитині написати таємний лист. Наприклад, майбутньому собі або собі в минулому. Або комусь, за ким вона сумує. Не вимагайте, щоби дитина показувала цей лист вам, адресату чи взагалі будь-кому.

• “Казкотерапія”

Запропонуйте дитині намалювати або розповісти казку, в якій неодмінно буде щаслива кінцівка.

Допомагайте їй в цьому процесі. Основними елементами такої казки є:

1. Головний герой. Запитайте дитину, хто зображений на її малюнку або хто головний герой її казки. Нехай розкаже, з ким дружить цей герой, яка в нього мета.

2. Шлях героя. Це ті дії, які має виконати герой, щоб розвʼязати свою проблему та досягти мети.

3. Перешкоди. Це можуть бути гори, ріки, злі чарівники, страшні звірі, або й реальні вороги, бомби, ракети, танки.

4. Помічники – це персонажі, які допомагають герою досягти своєї мети: чарівні створіння, лицарі, супергерої.

5. Позитивний фінал і висновки. Герой обов’язково має подолати всі перешкоди, перемогти всіх ворогів і досягти своєї мети.

Всесвітня акція " 16 днів проти насилля"

Щорічно в УКРАЇНІ з 25 листопада до 10 грудня включно, проводиться ВСЕУКРАЇНСЬКА КАМПАНІЯ «16 ДНІВ ПРОТИ НАСИЛЬСТВА»

Мета акції – привернення уваги суспільства до проблем подолання насильства у сім’ї, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок.

Шістнадцятиденний період кампанії охоплює наступні важливі дати:*

25 листопада – Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок
 1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом
 2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством
 3 грудня – Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями
 5 грудня – Міжнародний день волонтера
 6 грудня – Вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі
 9 грудня – Міжнародний день боротьби з корупцією
 10 грудня – Міжнародний день прав людини

Проблема насильства над дітьми свідчить про , що діти є найбільш незахищеною, найуразливішою й майже повністю залежною від дорослих частиною  суспільства.

20 ЛИСТОПАДА - ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ДИТИНИ!

ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ДИТИНИ – день світового братерства і взаєморозуміння дітей, день підтримки діяльності, спрямованої на забезпечення благополуччя дітей в усьому світі.
*Саме у цей день:*
- *20 листопада 1959 року* Генеральна Асамблея прийняла Декларацію прав дитини.
- *20 листопада 1989 року* – Конвенцію про права дитини.

*З 1990 року* у Всесвітній день дитини *відзначається річниця прийняття цих основоположних документів у сфері захисту прав дитини.*