"Ні!" психоактивним речовинам.

2 трав. 2023
Діти – майбутнє нації, тому їх здоров’я повинно стати чи не найголовнішим об’єктом піклування як суспільства, так і держави. Разом з тим все більшої масштабності набирає одна з головних проблем сьогодення –паління, споживання дітьми, підлітками та молоддю спиртних напоїв, наркотиків. Адже вони особливо активно впливають на організм, що не сформувався, поступово руйнуючи його.

Проведення вільного часу переважно з друзями характерно для підлітків. Але якщо підліткова група не об’єднана якоюсь корисною діяльністю, у ній переважає «порожнє» проведення часу нудьгуючих неповнолітніх, що стає сприятливим ґрунтом для розпиття спиртних напоїв, вживання наркотичних речовин. Цей процес має вже певний психологічний зміст, символізує (в розумінні підлітків) самостійність і дорослий стан, іноді перше знайомство підлітки оцінюють дуже високо – як «новий стиль життя» або щасливу знахідку...
На уроках основ здоров'я, під час виховних заходів учні дізнаються про вплив психоактивних речовин на молодий, ще не до кінця сформований організм, вчаться розпізнавати небезпечні компанії, протидіяти негативному впливу оточення тощо. Учні залюбки виготовляють своєрідну антирекламу всім тим речовинам, що можуть чинити опір здоровому способу життя, закликають однолітків та молодь замислитися над своїм здоров'ям, адже здоров’я, перш за все, – це найдорожчий скарб, який залежить від способу життя людини. Давно доведено – все, що робить людина, відбивається на стані її здоров’я. Добре здоров’я містить у собі досягнення мети у житті людини, її інтереси і корисні звички. Це почуття сповнене любові до близьких, до самого себе.