День українського добровольця

14 бер. 2023
14 березня учні Новодмитрівського ліцею відзначили День українського добровольця. Офіційно свято на честь українських добровольців було установлено 17 січня 2017 року "Верховною Радою України з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України".

В цей день на учнів чекав цікавий історичний урок – екскурс “Воїни. Історія українського війська”, який підготувала вчитель історії  Т.О.Гусар для  учнів 9-11 класів.

Це були 20 розповідей про історію військових формувань на теренах України від часів Русі до сьогодення. Захід дав можливість  зазирнути в минуле та подивитися, якими були однострої та зброя українських воїнів у різні історичні епохи. Цікавими біли світлини, які  супроводжували інформацію про тип військових організацій, чисельність і озброєння військ, методи воєнного мистецтва та найвизначніші битви.;

Учні початкової та середньої ланки здійснили віртуальну подорож  історико-культурним комплексом «Запорозька Січ» Національного заповідника «Хортиця»

Новодмитрівці- юні нащадки козаків із задоволенням переглянули відеолекцію про військове мистецтво запорозьких козаків до Дня захисників і захисниць України та дали відповіді на запитання онлайн-вікторини.

Також здобувачі освіти  познайомились з фотографіями волонтерських машин і перших машин – які забезпечували і забезпечують бійців на передовій волонтерською допомогою.

"Україна вдячна кожному і кожній, хто відчув, що час стати воїном. Україна пишається всіма, хто здобуває перемогу для нашої держави. Україна завжди пам’ятатиме всіх своїх героїв, які віддали життя за свободу" (В.О. Зеленський)